SPRAWDŹ NASZ BLOG: DoZwiedzenia

Header Bg Front

Most obrotowy

blisko centrumDodaj do ulubionych
Kontakt 11-500 Giżycko

kom.: 726 888 878

Opis

Został on zbudowany w 1806 roku w celu zapewnienia dogodnego połączenia miasta z Twierdzą Boyen (1843-1855). Jest to XIX-wieczny zabytek, który łączy Jezioro Niegocin z Jeziorem Kisajno.  Ówcześni inżynierowie skonstruowali ponad 20-metrowej długości i 8-metrowej szerokości ruchome przęsło o oryginalnym sposobie zwodzenia w bok, a nie do góry, jak to się odbywało w tradycyjnych tego rodzaju konstrukcjach.

W latach 1960-1970 most obrotowy w ramach modernizacji, został wyposażony w napęd elektryczny, co doprowadziło do zniszczenia nabrzeża. Zgodnie z pierwotnym założeniem konstruktorów, obecnie jego obsługa odbywa się ręcznie. 

Lokalizacja

Giżycko
, 11-500 Giżycko

Video

POLECANE MIEJSCA

uzdrowisko Eden w Ciechocinku

Uzdrowisko Eden w Ciechocinku

Sanatorium Eden w Ciechocinku to kameralny obiekt przygotowany dla kuracjuszy, którzy cenią sobie wysoki komfort wypoczynku. Oferuje turnusy rehabilitacyjne wraz z dodatkowymi udogodnieniami jak własna tężnia czy grota solna.

noclegi w Mikołajkach

Pokoje Gościnne "Magia Smaku"

Przytulne miejsce blisko centrum miasta, choć odrobinę na uboczu. Gwarantuje ciszę i spokój a zarazem świetne dojście do kluczowych atrakcji. Jeśli interesują Cię tanie noclegi w Mikołajkach, Magia Smaku będzie idealnym rozwiązaniem na wypoczynek w krainie Tysiąca Jezior

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu