SPRAWDŹ NASZ BLOG: DoZwiedzenia

Header Bg Front

EKOMARINA

nad samym jezioremDodaj do ulubionych
Kontakt ul. Dąbrowskiego 14
11-500 Giżycko

tel.: 87 420 94 30
http://www.ekomarinagizycko.pl/

Opis

Port ten powstał w 2010 roku nad Jeziorem Niegocin. Usytuowany jest w bardzo atrakcyjnym miejscu, niedaleko centrum miasta, pomiędzy molem spacerowym nad Jeziorem Niegocin a torami kolejowymi przy głównej trasie spacerowej Giżycka. W pobliżu Ekomariny wybudowano kładkę nad torami, ze schodami po obu stronach promenady oraz windą dla osób niepełnosprawnych i osób z wózkami.  Jest to doskonały punkt widokowy, ale co najważniejsze kładka połączy port i nabrzeże jeziora Niegocin  z centrum miasta i pasażem, przy którym powstaje kompleks usługowo-turystyczny i kamienice z kawiarniami, restauracjami, apartamentami.

Nasz basen portowy to keja dla 138 jednostek pływający (106 stanowisk do 12 m długości i 32 stanowiska powyżej 12 m), 6 stanowisk serwisowych oraz slip. Żeglarzom udostępniamy dostęp do energii elektrycznej oraz wody. Mogą także Państwo u nas zimować jachty. Nasz port wyposażony jest w system odbioru ścieków i nieczystości z jednostek pływających. Obiekt jest ogrzewany oraz podgrzewany wodą z pomp cieplnych i systemów solarnych.

W głównym obiekcie EKOMARINY znajduje się kapitant portu oraz kasa portowa, centrum informacji turystycznej, restauracja, lokale usługowe, sklepy żeglarskie, posterunek policji, WOPR, straży miejskiej, straży pożarnej, pomieszczenia dla osób poszkodowanych oraz pomieszczenia usług związanych obsługą wodniaków i motorowodniaków. Zaprojektowano także wieżę oraz taras widokowy oraz salę konferencyjną.

W budynku obok znajdują się sanitariaty, kuchnia do obsługi portu i pralnia. Na terenie portu znajduje się duże pole campingowe.

Lokalizacja

Giżycko
ul. Dąbrowskiego 14, 11-500 Giżycko

POLECANE MIEJSCA

uzdrowisko Eden w Ciechocinku

Uzdrowisko Eden w Ciechocinku

Sanatorium Eden w Ciechocinku to kameralny obiekt przygotowany dla kuracjuszy, którzy cenią sobie wysoki komfort wypoczynku. Oferuje turnusy rehabilitacyjne wraz z dodatkowymi udogodnieniami jak własna tężnia czy grota solna.

noclegi w Mikołajkach

Pokoje Gościnne "Magia Smaku"

Przytulne miejsce blisko centrum miasta, choć odrobinę na uboczu. Gwarantuje ciszę i spokój a zarazem świetne dojście do kluczowych atrakcji. Jeśli interesują Cię tanie noclegi w Mikołajkach, Magia Smaku będzie idealnym rozwiązaniem na wypoczynek w krainie Tysiąca Jezior

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu